Ewaluacja Zewnętrzna

W styczniu 2011 r. w naszym przedszkolu prowadzona była Ewaluacja Zewnętrzna. Ewaluację prowadzili inspektorzy kuratorium. Miała ona na celu sprawdzenie, na jakim poziomie spełniane są wymagania dotyczące określonych zakresów działalności przedszkola, w naszym wypadku badano obszar „Procesy”. Wyniki ewaluacji potwierdzają wysoki stopień spełniania przez Przedszkole Miejskie  Nr 2 wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. Nr 168 poz. 1324).

Dziękujemy wszystkim rodzicom i partnerom przedszkola za udział w przeprowadzonych badaniach. Wynik ewaluacji jest naszym wspólnym sukcesem.

Poziom spełniania poszczególnych wymagań z obszaru „Procesy” przez Przedszkole Miejskie  Nr 2:

WYMAGANIE

POZIOM SPEŁNIENIA WYMAGANIA

Przedszkole ma koncepcję pracy

B

Oferta zajęć umożliwia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego

B

Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci mają charakter zorganizowany

B

Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są efektem współdziałania nauczycieli

B

Prowadzone są działania służące wyrównywaniu szans edukacyjnych

B

1) poziom A – oznacza bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez placówkę;
2) poziom B – oznacza wysoki stopień wypełniania wymagania przez placówkę;
3) poziom C – oznacza średni stopień wypełniania wymagania przez placówkę;
4) poziom D – oznacza podstawowy stopień wypełniania wymagania przez placówkę;
5) poziom E – oznacza niski stopień wypełniania wymagania przez placówkę.

Wyniki ewaluacji i pełen raport dostępne są na stronie internetowej: www.npseo.pl.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią raportu.

82.3%Poland Poland
8.2%United States United States