Oferta programowa:

Wychodząc naprzeciw wymaganiom obecnych czasów, staramy się zapewnić  zdobywanie różnych doświadczeń, aby zachęcić każde dziecko do osiągnięć w różnych dziedzinach.

Wszystkie proponowane przez nas rodzaje, formy zajęć i zabaw są ze sobą integralnie powiązane i wspierają wszechstronny rozwój dziecka. Obejmują zajęcia stymulujące język, myślenie, samodzielność, kreatywność, aktywność plastyczną, muzyczną, techniczną, motoryczną, zdrowotną oraz bliski kontakt dziecka ze środowiskiem społeczno-przyrodniczym.

Nasze działania planowane są zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego oraz w oparciu o:

• Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci „Nasze przedszkole” wyróżniony przez MEN i CODN, doceniony przez tysiące nauczycieli. MAC Edukacja, Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska,

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wychowanków wykorzystujemy  programy własne i innowacje pedagogiczne:

• Program adaptacyjny- opracowany przez M. Gołędziejewską
  • Program wychowawczy- opracowany przez D. Ciarkę
  • Program profilaktyczny- opracowany przez A. Kobusińską
  • Program czytelniczy "Poczytaj mi proszę" - opracowany przez A. Gawryłow
  • Program współpracy z rodzicami - opracowany przez M. Gołedziejewską
  • Program "Let's go-zabawy z językiem angileskim"- opracowany przez A. Kobusińską
  • Program edukacji artystycznej "W ogrodzie talentów"- opracowany przez A. Kobusińską i K. Zwarę
  • Innowacja pedagogiczna "RAZ, DWA, TRZY SEZAMKI TO MY- nasze spotkania z teatrem"- autorstwa  A. Kobusińskiej
  • Innowacja pedagogiczna "GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA" autorstwa M. Nosewicz

Udział w projektach:

"Kubusiowi przyjaciele natury", KIK/34 „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia”. Podstawowym celem Projektu KIK/34, realizowanego w latach 2011-2017 na terenie całego kraju, jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.

Realizacja metod: szybkiego czytania wg. Glena Domana, Kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona, Kinezjologii ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Klanzy, ART-terapii.

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie :

Znaleziony obraz

77.5%Poland Poland